Logo Gmina Korytnica

Archiwum newsów, strona 23

Obrazek dla news_621
Obrazek dla news_620
Obrazek dla news_619

Uczniowie ze Szkoły w Górkach- Grubakach, rozpoczęli realizację ostatniego etapu programu „Być jak Ignacy”

19.05.2021

Uczniowie ze Szkoły w Górkach- Grubakach, rozpoczęli realizację ostatniego etapu programu „Być jak Ignacy” . Tym razem poszerzą w nim swoje wiadomości na temat:  gier i filmów 3D,   programowania, sztucznej inteligencji i robotów, bezpieczeństwa w sieci.

Na zajęciach uczniowie wirtualnie zwiedzili również Muzeum Kinematografii w Łodzi i wykonali fenakistiskop ( XIX-wieczną zabawkę optyczną, wykorzystującą właściwości ludzkiej percepcji, dla stworzenia wrażenia ruchu szybko przesuwających się obrazków). Poznają technologię wirtualnej rzeczywistości, zagadnienia związane z robotyką i sztuczną inteligencją.
7 maja rozpoczęli kilkudniową przygodę z programowaniem. Pani Karolina Durma poprowadzi serię warsztatów z robotyki, gdzie uczniowie klasy II nauczą się budować roboty i programować je z wykorzystaniem aplikacji Lego WeDo i Scratch. Zaś 11,12 maja odbędą się spotkania online w obecności trenera „FREE Fundacji Rozwoju Edukacji Elektronicznej” Rafała Andrykowskiego, który następnie sam poprowadzi zajęcia w ramach programu „Kod do przyszłości”

W tym etapie programu tematem pracy konkursowej jest przygotowanie projektu dotyczącego tego, jak nowa technologia i technologia przyszłości, może pomóc ludziom w codziennym życiu.

więcej

Obrazek dla news_617

Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz!

13.05.2021

Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów.

W kwietniu, pierwszym miesiącu NSP 2021, funkcjonowały tylko dwie metody spisowe: samospis internetowy oraz spis przez telefon za pośrednictwem infolinii dostępnej pod numerem 22 279 99 99. Od 13 maja akcję spisową wzmocnią rachmistrzowie telefoniczni – będą się oni kontaktować z osobami, które jeszcze nie wypełniły formularza spisowego.

Ze względu na sytuację epidemiczną wstrzymano do odwołania pracę rachmistrzów w terenie. Nie będą oni odwiedzać mieszkań i prowadzić spisu w formie bezpośredniej rozmowy.

Więcej informacji w rozwinięciu wiadomości.

więcej

Obrazek dla news_616

Od 1 czerwca cudzoziemcy mogą wystąpić o nadanie PESEL do celów podatkowych

13.05.2021

Od 1 czerwca cudzoziemcy mogą wystąpić o nadanie PESEL do celów podatkowych [1].

Nowe przepisy umożliwią urzędom skarbowym jednoznaczną identyfikację podatnika (pracownika). Pozwoli to na wygenerowanie i udostępnienie zeznania podatkowego w usłudze Twój e-PIT na podatki.gov.pl.

Tym samym podatnicy łatwiej rozliczą się z urzędem skarbowym: będą mogli użyć PESEL do zalogowania się do usługi Twój e-PIT lub złożyć zeznanie podatkowe przy użyciu bezpłatnej aplikacji e-Deklaracje dostępnej na podatki.gov.pl. Oznacza to dla nich również możliwość skorzystania z ulg i odliczeń oraz otrzymania zwrotu nadpłaty podatku.

https://www.gov.pl/web/kas/od-1-czerwca-cudzoziemcy-moga-wystapic-o-nadanie-pesel-do-celow-podatkowych

więcej

Obrazek dla news_615

Jesteś seniorem i chcesz się zaszczepić, a nie wiesz gdzie się zgłosić ? Zadzwoń na infolinię wsparcia seniorów.

12.05.2021

Dziś jest 433 dzień walki z koronawirusem, do której zaangażowani zostali żołnierze Wojska Polskiego, w tym w dużej liczbie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Od ponad roku wspierają służbę zdrowia, samorządy, stacje sanitarno – epidemiologiczne oraz seniorów. Ci ostatni mogą obecnie liczyć także na pomoc w procedurze zaszczepienia się przeciwko COVID, a w razie potrzeby żołnierze zapewnią również transport seniora do punku szczepień.

Od momentu ogłoszenia i wprowadzenia w życie Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19, tj. od 5 grudnia 2020 roku, m. in. na żołnierzach, w tym żołnierzach WOT, spoczął nowy obowiązek, związany ze wsparciem szczepień. W pierwszej kolejności tego typu wsparciem ze strony żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej objęci zostali seniorzy.
Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

więcej

Obrazek dla news_614

Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę w maju

05.05.2021

Najważniejsze metody Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to samospis internetowy i spis przez telefon. Spisywaniem mieszkańców Polski będą się też zajmować rachmistrzowie. Ze względu na sytuację epidemiczną rozpoczną pracę na początku maja i będą się kontaktować WYŁĄCZNIE przez telefon.

Obowiązek spisowy najlepiej wypełnić przez samospis internetowy w domu lub urzędzie gminy. Osoby, które preferują rozmowę telefoniczną, powinny zadzwonić na infolinię spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99.

Jeśli jednak ktoś z ważnych powodów nie może spisać się z własnej inicjatywy i skorzystać z żadnej z tych opcji, powinien spodziewać się kontaktu ze strony rachmistrzów. Ich praca rozpocznie się na początku maja. Do czasu poprawy sytuacji epidemicznej rachmistrzowie będą pracować wyłącznie z wykorzystaniem telefonu. Na terenie województwa mazowieckiego przewidziano wsparcie 2,5 tys. rachmistrzów spisowych.
Więcej informacji w rozwinięciu wiadomości.

więcej

Obrazek dla news_613

Złote Gody 2021

30.04.2021

Złote Gody to wspaniały Jubileusz, jest nie tylko wyjątkowym wydarzeniem rodzinnym ale ma także godną oprawę państwową. Tradycyjnie w Gminie Korytnica święto to obchodzone jest szczególnie uroczyście, corocznie Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński zapraszał do wspólnego świętowania wszystkie pary małżeńskie z terenu gminy, obchodzące pięćdziesiątą rocznicę ślubu.

Niestety, ze względu na panujące obostrzenia sanitarne pary, które zawarły małżeństwo w 1970 roku nie mogły wspólnie celebrować Złotych Godów. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, życzenia i słodki upominek małżonkowie otrzymali podczas indywidualnych spotkań.

Ciąg dalszy wraz z galerią w rozwinięciu wiadomości.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy w Korytnicy

ul. Adama Małkowskiego 20
07-120 Korytnica
tel.: 25 661-22-84 
fax: 25 661-22-60
e-mail: ug@korytnica.pl
godziny pracy: pon. - pt. 7.30-15.30

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.